Jdi na obsah Jdi na menu
 


KAM NA VÝLET

Okolní lesy - houbaření,  cyklistické stezky a turistické trasy cca 200 m od pensionu.

 

Obrazek

 

cyklistické stezky, značené turistické trasy

 

Obrazek

 

 

dančí obora v sousedství pensionu

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

houbaření v okolních lesích

12082010258.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Město Přimda je příjemným rekreačním střediskem a to jak zimním, tak i letním.Město leží jížním směrem od Tachova a je dostupné z dálnice D5. Ze tří stran je obklopeno zalesněnými stráněmi a od jižního okraje Přimdy se rozkládá chráněná krajinná oblast Český les.

 

Dominantou města je zřícenina hradu Přimda.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

koupání v rybníku Václavák cca 2 km od pensionu směr Rozvadov

 

 

 

V Přimdě byl vybudován plavecký areál a najdeme v něm bazén s tobogánem, Obrazekdětské brouzdaliště se skluzavkou, protiproud, vířivku, saunu, fitness centrum a solárium.

 

 

 

 

Provozní doba

Bazén

  1 hodina 2 hodiny
Dospělí  60Kč 100Kč
Děti, senioři nad 65 let  30Kč  50Kč
Rodinné vstupné (2 dopělí a 1 až 3 děti) 120Kč 200Kč
Vstup pro děti do 1m výšky zdarma

 

Permanentka dospělí na 10 x 1 hodina  500Kč
Permanentka děti na 10 x 1 hodina  250Kč
Pronájem jedné plavecké dráhy (nutná rezervace)  200Kč/1 hod

 

Sauna

Dospělí a mládež od 15-ti let   60Kč / 1 hod
Děti do 15-ti let   30Kč / 1 hod
Permanentka dospělí na 10 x 1 hodina: 500Kč
Cena mimo provozní dobu sauny
(v pondělí od 12:00 do 15:00 a další dny od 10:00 do 15:00)
250Kč / 1 hod / osoba

 

Fitness      

                       30,- Kč / 1 hod

  • Záloha na zapůjčení klíčku od šatní skříňky 50,- Kč
  • Dětem mladším 10-ti let je dovolen vstup do bazénu pouze v doprovodu osob starších 18-ti let.
  • Dětem mladším 15-ti let je dovolen vstup do sauny a fitness pouze v doprovodu osob starších 18-ti let.
  • Rezervace na telefonu: +420 374 796 555 nebo +420 720 036 976

 

 

Severním směrem od města je lyžařský areál Přimda s vleky, sjezdovkou, cvičnou loukou a běžeckými tratěmi. Přimdou byla vyznačena naučná stezka Přimda a ve středu města se křižuje modrá a zelená turistická značka.

 

 

Tachovsko - Stříbrsko


Brána časů husitských a období těžby stříbra a hornictví. Oblast dvou tváří. Podél česko-německých hranic téměř liduprázdný Český les, pod ním směrem na východ hustě osídlené okolí měst Tachov a Stříbro s atraktivním okolím několika řek. Odlehlost propůjčila Českému lesu zvláštní kouzlo. Projděte se původní bučinou a okolo rašelinišť. Oblast kolem Tachova a Stříbra díky tomu představuje ideální místo pro klidnou rekraci, báječný cíl pro romantiky a milovníky samoty. Na kole i pěšky můžete celé dny putovat klikatými lesními cestami mezi omšelými balvany a nepotkat ani živou duši. Vydejte se naučnou stezkou Historie hornictví na Střibrsku, k malebným zříceninám anebo do zachovalé štoly po těžbě stříbra a jiných rud včetně Mramorové jeskyně. Ztracené v houštinách tu zbývají ještě poslední stopy kdysi prosperujících vsí, venkovských kostelů a hřbitovů, tiché připomínky někdejšího obydleného kraje, kde se zastavil čas. Není mnoho míst s tolika stopami lidí v krajině. Některé zmizely v nenávratnu, jiné jsou pozvolna znovu objevovány - ale pátrání po nich stojí za to.

 

Okolí:

TACHOV

Poprvé je zmíněn r. 1115, kdy kníže Vladislav I. daroval vesnici kladrubskému klášteru. Asi v letech 1126-31 zde kníže Soběslav I. nedaleko vesnice při obchodní cestě do Falce vybudoval strážní hrad. Ve 13.století (1253-1278) král Přemysl Otakar II. založil na místě někdejšího podhradí královské město a vybudoval nový, již kamenný hrad s mohutnou válcovou věží. Za Lucemburků získalo město své pozoruhodné opevnění, které se z velké části dochovalo dodnes. Dalšími významnými památkami města jsou gotický kostel Nanebevzetí P.Marie, klasicistní zámek na místě původního hradu, barokní Husmannův mlýn a františkánský klášter ( dnes muzeum Českého lesa) s kostelem sv.Máří Magdaleny. Za původně nejstarší stavbu města je považován kostelík sv.Václava. Velmi zajímavou památkou je monumentální Windischgrätzova jízdárna ve Světcích.

Na okraji města jsou dva pozoruhodné památníky - mohyla obětem pochodu smrti z r.1945 a památník husitské bitvy u Tachova r. 1427. V centru je ještě památník Díkůvzdání americké armádě za osvobození r.1945. Dnešní město se 13 tisíci obyvateli nabízí návštěvníkům také řadu míst ke krásným procházkám, např. Aglainým údolím podél řeky Mže až ke zmiňované jízdárně ve Světcích i dále. Rovněž lze využít pěší trasy nebo cyklotrasy kolem Tachova, které navazují na další trasy v okolí. Atraktivní je také možnost využití rozsáhlého sportovního areálu s přírodním koupalištěm i krytým bazénem, sportovní halou, fotbalovým a atletickým stadionem, tenisovými kurty, zimním stadionem a lyžařskou sjezdovkou s vlekem.

Středověký Tachov chránila před okolním světem okružní hradba vybudovaná ve 14. století. Ač se město od té doby hodně změnilo, hradební systém si zachoval svůj typický ráz. Zdi široké 140-150 cm se šikmou korunou dosahují místy až desetimetrové výšky a po jejich obvodu stálo na 26 obranných věží. Dnes jich najdete sice jen 21, leckdy jen v podobě viditelných fragmentů, nicméně stále si dokáží získat pozornost.

Výška jednotlivých věží se pohybuje v rozmezí 11-14 metrů a směrem do města jsou otevřené. U západní obvodové zdi najdete typickou uličku spojující jednotlivé věže. Vede podél hradeb, přičemž v nejužším místě je široká jen dva metry, v nejširším 4,5 metru. Vstupy do města pak zajišťovaly celkem tři brány. Na severu to byla Horní neboli Horská brána, zbývající byly v jižní části města – Zámecká a Dolní.

Horní brána vznikla jako součást původního městského opevnění. Nad průjezdem s hrotitým portálem měla další dvě patra a svým ryze účelovým provedením se podobala hradebním věžím. Na vnitřní bránu navazoval koridor mladšího předhradí dlouhý 50 metrů, ukončený nižší bránou se strážnicí. Podle pověsti právě zde vnikli do města husité a do Tachova se probili uličkou, která je od té doby nazvána Krvavá.

Opevnění středověkého Tachova doplňoval hluboký příkop široký 43-45 metrů. Tato úctyhodná šířka byla v roce 1995 dokonce ověřena archeologickým výzkumem. Příkopem na jihu protékal mlýnský náhon, který posilovalo ještě neregulované koryto řeky Mže. V mapě z let 1764-1768 najdete zmínku o dvou celistvých příkopech s valem a parkánovou zdí.

Tachovský hradební systém si návštěvu rozhodně zaslouží. Patří mezi nejzachovalejší opevnění u nás, ač v průběhu 19. století byly některé části hradeb odstraněny.

 

 

 

ROZHLEDNA NA BOHUŠOVĚ VRCHU - PLANÁ

 

V roce 1909 byla na Bohušově vrchu postavena rozhledna, na místě původního dřevěného glorietu.Rozhledna je vysoká 16 metrů a vyhlídková plošina je ve výše 14 metrů. Generální oprava byla provedena až v roce 1999, kdy byla rozhledna opět otevřena veřejnosti.

 

 

HAVRAN - nová rozhledna otevřená v červnu 2014 u Tachova

 

Historický park Bärnau - Tachov

 

 

Bor u Tachova - Muzeum založené v roce 1991 umístěné v budově radnice, v prostorách Městského úřadu. Zámek.

 

 

Rozvadov - Muzeum Železné Opony - otevřeno út - ne od 11.00 do 17.00 hodin

 

 

Hornický skanzen Stříbro

 

 

Chodová Planá - Chodovar - nejstarší rodinný pivovar západočeského regionu s pivovarnickým muzeem a restaurací "Ve Skále" - můžeme doporučit - skvělý zážitek.

 

Konstantinovy Lázně - uprostřed lesů na hranici s Bavorskem - léčivá voda s největším obsahem oxidu uhličitého v celé republice - Prusíkův pramen.

 

Areál pro volný čas s vyhřívaným nevšedním koupalištěm 12 km od pensionu

 

Další tipy na výlet :

http://www.ceskemsnami.cz/tip-na-vylet/domazlicko-tachovsko/